INFORMACJA  DOTYCZĄCA  KARTY  DUŻEJ  RODZINY

Ferie tańsze z Kartą Dużej Rodziny  10-01-2018


Nachodzące ferie zimowe to czas odpoczynku głównie dla dzieci, ale także ich rodziców.  Wiąże się to z różnymi wydatkami, które można znacząco obniżyć, korzystając z Karty Dużej Rodziny.
 
W programie Karta Dużej Rodziny (KDR) uczestniczy wiele instytucji kulturalnych, ośrodków sportowych i turystycznych oraz centrum rozrywki. Rodziny wielodzietne mogą korzystać z tańszych biletów wstępu m.in. do: teatrów, muzeów i parków krajobrazowych, a także z tańszych karnetów na basen i siłownię.
 
Partnerzy przystępują do programu dobrowolnie, a wielkość zniżek udzielana jest indywidualnie. Partnerzy posiadają w swojej ofercie wydarzenia dedykowane zarówno dzieciom, jaki nastolatkom. Dzięki temu młodzi członkowie rodzin wielodzietnych mają np. ułatwiony dostęp do dóbr kultury. Do dyspozycji młodzieży są m.in.: muzea, kina i teatry.
 
Mniej za paliwo
 
Posiadacze Karty Dużej Rodziny podczas podróży samochodem mogą skorzystać z ulg na stacjach paliw. takich jak Orlen (rabat 5 gr przy zakupie 1 litra zwykłego paliwa, rabat 10 gr przy zakupie 1 litra paliwa VERVA, rabat 20% na zakupy produktów gastronomicznych z oferty Stop Cafe/Stop Cafe Bistro, rabat 20% na zakupy w myjni – rabaty nie łączą się z ofertami promocyjnymi) czy Lotos (rabat 5 gr na 1 litr paliwa LOTOS ON, LOTOS LPG, BENZYNA LOTOS; rabat 10 gr na 1 litr paliwa LOTOS DYNAMIC i LOTOS DYNAMIC DIESEL; rabat 20% na wszystkie produkty gastronomiczne w ofercie Cafe Punkt Lotos oraz 20% na myjnie samochodowe – rabaty nie łączą się z ofertami promocyjnymi).
 
Ulgi handlowe u przewoźników
 
Ulgi handlowe w przejazdach środkami publicznego transportu oferują przewoźnicy, tacy jak: Koleje Wielkopolskie (zakup Karty Wielkopolskiej o 20 złotych taniej) oraz Polbus PKS sp. z o. (5 % ulgi przy zakupie biletu miesięcznego w ramach komunikacji podmiejskiej, realizowanej przez POLBUS PKS sp. z o.o. oraz 10 % zniżki przy zakupie biletów jednorazowych na połączeniach przyspieszonych i pośpiesznych realizowanych przez Polbus PKS sp. z o.o.).
 
Tańsze zakupy w supermarketach
 
Przed podróżą bądź w jej trakcie posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą skorzystać ze zniżek oferowanych przez branżę żywnościową. W programie KDR uczestniczą m.in.:
•    Carrefour oferujący zniżkę do 10% za całość zakupów we wszystkie dni tygodnia w postaci e-kuponu na okaziciela
•    Piotr i Paweł przyznający 5% rabatu przy jednorazowym zakupie (1 paragon) bez kwoty minimalnej we wszystkich supermarketach "Piotr i Paweł" na terenie całego kraju oraz w sklepie internetowym www.e-piotripawel.pl
•    Lidl proponujący stały rabat 10% rabatu na warzywa, owoce, pieczywo („chrupiące z pieca”), chemię gospodarczą marki W5 oraz żywność w słoiczkach dla dzieci marki Baby Food przez cały czas obowiązywania oferty, czyli do 31.07.2018 roku, 10-procentowy rabat na następujące grupy produktów, zmienne co dwa miesiące w następującej kolejności: grudzień 2017-styczeń 2018 – marka Solevita (soki), marka Cien (kosmetyki), luty-marzec 2018 – marka Kuchnia Lidla (przyprawy, kasze, mąki), marka Saguaro (wody), kwiecień-maj 2018 – marka Crownfield (płatki śniadaniowe), Makarony, czerwiec-lipiec 2018 – marka Cien (kosmetyki), marka Solevita (soki).
 
Przystępna cenowo gastronomia
 
Podczas podróży można skorzystać również z oferty Pizzerii Dominium, która udziela zniżki na zestaw: dwie pizze extra grande do 3 składników + 2 pepsi (lub 1 litr lemoniady lub wody przy zamówieniach na miejscu) za 49,50 złotych.
 
Obiekty wypoczynkowe
 
Na miejsce odpoczynku można wybrać góry, Bałtyk, jak i Mazury. Zniżki w obiektach wypoczynkowych w ramach Karty Dużej Rodziny oferują aż 394 podmioty w całej Polsce. Wśród nich możemy znaleźć: Centralne Ośrodki Sportu, hotele, schroniska młodzieżowe, obiekty agroturystyczne (np. Pensjonat Orlik w Bukowinie Tatrzańskiej), jak i pokoje gościnne (GOŚCIWITA we Władysławie) oraz obiekty grupy Orbis, rozmieszczone w całej Polsce.
 
Taniej na lotniskach
 
Karta Dużej Rodziny przydaje się również przy wyjazdach zagranicznych. Korzystając z Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II w Krakowie-Balicach oraz Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach, mamy zapewnioną zniżkę na parking.
 
Atrakcyjne wycieczki w równie atrakcyjnej cenie
 
Ciekawym sposobem spędzenia ferii zimowych są jedno- i kilkudniowe wyjazdy zorganizowane. Na jednodniowy „wypad” można wybrać się do Kompleksu Gastronomiczno-Rekreacyjnego Nowa Holandia REA GROUP w Elblągu, który oferuje 10% zniżki od każdego biletu (w tym od biletów rodzinnych w Rodzinnym Parku Rozrywki) bądź do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek w Bydgoszczy, który oferuje rabat na wejście do kompleksu Park Rozrywki-Zaginiony Świat (bilet ulgowy w wysokości 5 złotych, bilet normalny za 6 złotych) oraz rabat na wejście do ZOO (bilet ulgowy: 7 zł, bilet normalny: 10 złotych).
 
Parki Narodowe całkowicie za darmo
 
Ustawa o Karcie Dużej Rodziny gwarantuje bezpłatny wstęp do Parków Narodowych, które w ramach oferty handlowej często zapewniają dodatkowe zniżki na swoje obiekty.
 
Zniżki na obozy i kursy językowe
 
W przypadku wyjazdów zorganizowanych Partnerzy Karty Dużej Rodziny oferują zniżki na obozy, kolonie oraz kursy językowe za granicą. Podmiotem oferującym zniżki z kategorii biura podróży jest np. HOLIDAYS Wiesław Niechwiedowicz.   
 
Dzięki szerokiemu zakresowi zniżek, oferowanych przez Partnerów Karty Dużej Rodziny, rodziny wielodzietne – spędzając wspólnie czas – mogą sporo zaoszczędzić.
 
Kilka słów o Karcie Dużej Rodziny
 
KDR to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych.Do programu może dołączyć każda firma i instytucja niezależnie od wielkości, sektora czy zasięgu działania. Wśród partnerów są zarówno ogólnopolskie sieci, jak i mali, lokalni przedsiębiorcy.
 
Dzięki uchwalonemu w lipcu 2017 roku przez parlament pakietowi zmian dla rodzin Karta Dużej Rodziny stanie się bardziej atrakcyjna. Będzie dostosowana do najnowszych rozwiązań technologii cyfrowej. Chodzi o wprowadzenie dokumentu Karty Dużej Rodziny w formie aplikacji na smartfonie.
 
W myśl nowych przepisów uprawnienie do Karty Dużej Rodziny zyskają wszyscy rodzice, którzy kiedykolwiek posiadali na utrzymaniu co najmniej trójkę dzieci. Nowe rozwiązanie zacznie obowiązywać początku 2019 roku.
( źródło: strona mrpips)

Do Karty Dużej Rodziny dołączyli kolejni partnerzy

16-09-2015

Tańsze paliwo, rozmowy telefoniczne i przejazdy koleją, rabaty na odzież, żywność dla dzieci, asortyment rtv i agd oraz preferencyjne oprocentowanie kredytu – to ulgi, które oferują nowi partnerzy Karty Dużej Rodziny. Dziś podpisano kolejne umowy z firmami i instytucjami, które chcą wspierać rodziny wielodzietne.

– Do Karty Dużej Rodziny dołączają kolejni partnerzy. Mam nadzieję, że pomoc dużym rodzinom już wkrótce stanie się standardem. Dziękuję, że chcecie pomagać tak ważnej grupie, jaką są rodziny wielodzietne w Polsce –  podkreślił Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

Do programu dołączyli dziś: Koleje Wielkopolskie, towarzystwo ubezpieczeń Link4, NUTRICIA Polska oferująca żywność dla niemowląt i dzieci, Deutsche Bank Polska, hurtownia internetowa TakTuTanio.pl, sieć sklepów Partner AGD RTV, sieć telefonii komórkowej T-Mobile, PKN Orlen, Teatr Powszechny oraz Energa.

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Do tej pory wydano już ponad 1,2 mln kart. Rodzice otrzymują Kartę dożywotnio, dzieci do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód. Do programu dołączyło już ponad 880 firm i instytucji, które oferują zniżki w ponad 7,7 tys. miejscach w całej Polsce. Lista zniżek dostępna jest na stronie:  www.rodzina.gov.pl

Koleje Wielkopolskie oferują zniżkę 20 zł od ceny nominalnej na zakup Karty Wielkopolskiej.

– Stała zniżka daje rodzinie poczucie pewności niższej ceny, a nam gwarancję, że rodzina wybierze podróżowanie właśnie z nami –powiedział Włodzimierz Wilkanowicz, prezes zarządu Kolei Wielkopolskich.

Link4 oferuje zniżkę 50% na zakup ubezpieczenia komunikacyjnego NNW oraz 30% zniżki na zakup ubezpieczenia mieszkaniowego OC.

– Jesteśmy rodzinni wewnątrz i na zewnątrz z naszą specjalną ofertą dla dużych rodzin. Jesteśmy bardzo zadowoleni z przystąpienia do programu. Dzięki temu możemy pomóc rodzinom wielodzietnym, których codzienne życie jest pełne trudnych  wyzwań –  powiedział Marek Baran, dyrektor w Link4.  

Nutricia Polska przyznaje 5% rabatu na zakup produktów Bobovita, Bebiko, Bebilon  dostępnych w sklepie internetowym www.mamyzakupy.pl.

– Cieszymy się, że jesteśmy pierwszym producentem żywności dla niemowląt i małych dzieci, który podpisuje ten ważny dokument. Coraz więcej firm i instytucji łączy działania, by wspólnie tworzyć tak kompleksowy i potrzebny w Polsce program prorodzinny –  powiedział Paweł Piątek, dyrektor generalny dywizji żywności dla dzieci NUTRICIA Polska.

Deutsche Bank Polska oferuje preferencyjne oprocentowanie kredytów gotówkowych na poziomie 7,99% oraz całkowite zniesienie prowizji za ich udzielenie, czy zwolnienie z części standardowych opłat za limit kredytowy oraz kartę kredytową.

– W przypadku dużych rodzin obciążenie finansowe związane z wychowaniem, a szczególnie zapewnieniem odpowiedniego wykształcenia dzieciom, jest bez wątpienia niewspółmiernie większe w stosunku do standardowych gospodarstw domowych z jednym czy dwojgiem dzieci – powiedział Leszek Niemycki, wiceprezes zarządu Deutsche Bank Polska.

Hurtownia internetowa TakTuTanio.pl, oferuje ulgę cenowa w postaci rabatu 20% na odzież ze sklepu internetowego.

– Warto wspomóc dużą rodzinę po to, aby uśmiech stanowił większą część ich życia – powiedział  Artur Król, właściciel sklepu internetowego www.TakTuTanio.pl.

Partner RTV/AGD oferuje 5% rabatu na cały asortyment agd i rtv.

 Codziennie jesteśmy blisko z klientami, zwłaszcza rodzinami, dla których od dzisiaj uatrakcyjniamy naszą ofertę w dodatkowe rabaty –  powiedział Jacek Liszka, wspólnik firmy Tajmax Mieczyński, Gracz, Liszka Spółka Jawna.

T-Mobile oferuje 20% rabatu na cały okres umowy i naliczany jest co miesiąc od opłaty miesięcznej.

– Wierzymy, że posiadacze Karty Dużej Rodziny docenią wartość dzielenia się tym wszystkim, co nas łączy – powiedział Maciej Rogalski, członek zarządu T- Mobile Polska. 

PKN Orlen oferuje rabat 5 gr. przy zakupie 1 litra zwykłego paliwa, rabat 20% na zakupy produktów gastronomicznych.

– Zaoferowanie konkretnych, znaczących rabatów rodzinom 3+, w ramach Programu Karta Dużej Rodziny ma dla nas przede wszystkim wymiar praktycznego zastosowania w biznesie jednej z naszych wartości jaką są ludzie, w tym przypadku klienci naszych stacji paliw  – podkreślił Marek Balawejder, dyrektor wykonawczy w PKN ORLEN.

Teatr Powszechny oferuje dla osób dorosłych bilet ze zniżką w wysokości 20 złotych, a dla dzieci i młodzieży uczącej się bilety w cenie 25 zł na każdy spektakl.

– Jesteśmy przekonani, że udział całych rodzin w wydarzeniach kulturalnych jest istotnym elementem budowania ważnych relacji między jej członkami, a w efekcie lepszych relacji społecznych i większego zrozumienia potrzeb i praw każdego z nas –  powiedział Paweł Łysak, dyrektor Teatru Powszechnego.

Energa oferuje 15%rabatu od cen energii elektrycznej.

ULGI  DLA  RODZIN  POSIADAJĄCYCH  KARTĘ DUZEJ RODZNY  NA TERENIE  POWIATU ŻYRARDOWSKIEGO   (stan na dzień 09.07.2015r.)                                                                                                   

Salon Play

SKROWACZEWSKIEGO 27,    96-300 ŻYRARDÓW,    woj. MAZOWIECKIE

790,031,990

www.play.pl

zyrardow2@viamind.eu

Rodzaj zniżki

od: 2014-09-03

rabat w wysokości 40 zł na abonament oferty FORMUŁA RODZINA z taryfą FORMUŁA RODZINA 4.0+ i FORMUŁA RODZINA EUROPA

Salon Play

1 MAJA 40,    96-300 ŻYRARDÓW,    woj. MAZOWIECKIE

790,030,775

www.play.pl

zyrardow@viamind.eu

Rodzaj zniżki

od: 2014-09-03

rabat w wysokości 40 zł na abonament oferty FORMUŁA RODZINA z taryfą FORMUŁA RODZINA 4.0+ i FORMUŁA RODZINA EUROPA

Salon Play

OKRZEI 29,    96-300 ŻYRARDÓW,    woj. MAZOWIECKIE

790,031,325

www.play.pl

zyrardowokrz@sprzedaz.playmobile.pl

Rodzaj zniżki

od: 2014-09-03

rabat w wysokości 40 zł na abonament oferty FORMUŁA RODZINA z taryfą FORMUŁA RODZINA 4.0+ i FORMUŁA RODZINA EUROPA

Oddział 1 w Żyrardowie

Bank Zachodni WBK

UL. 1 MAJA 41,    96-300 ŻYRARDÓW,    woj. MAZOWIECKIE

468556020

www.bzwbk.pl

kontakt@bzwbk.pl

Rodzaj zniżki

od: 2014-05-11  do: 2016-05-15

1) Konto 1|2|3 - zmniejszenie o 50% minimalnej kwoty wpływów na konto zwalniających z opłaty za prowadzenie konta (z 2 tys. zł na 1 tys. zł) 2) Karta kredytowa 1|2|3 - zmniejszenie o 50% progu wymaganego dochodu (z 2 tys. zł na 1 tys. zł) oraz 100% zniżka w opłacie za kartę przez cały okres obowiązywania umowy o udzielenie kredytu i wydanie karty kredytowej 3) Karta kredytowa MasterCard PAYBACK - 100% zniżka w opłacie za kartę dla posiadaczy Konta Godnego Polecenia i 0 zł opłat miesięcznych przez cały okres obowiązywania umowy o kartę wraz z kredytem 4) Limit w koncie osobistym - obniżenie o 100% prowizji z tytułu udzielenia limitu w Koncie 1|2|3 dla posiadaczy KDR, którzy w okresie 30 dni przed złożeniem wniosku o limit w koncie nie posiadali u Partnera limitu kredytowego w Koncie 1|2|3 oraz wyrażą zgodę na odnowienie limitu na kolejny okres 5) Kredyty hipoteczne - - obniżenie o 100% prowizji z tytułu udzielenia kredytu pod warunkiem złożenia wniosku o kredyt w oddziale banku. Oferta nie dotyczy wniosków składanych w placówkach partnerskich

Oddział 1 w Żyrardowie

Bank PKO – Bank Polski

1 MAJA 32/34,    b/d ŻYRARDÓW,    woj. MAZOWIECKIE

(46) 880 01 00, (46) 880 01 01

Rodzaj zniżki

od: 2014-09-01  do: 2016-08-31

1) rodziców posiadających Kartę Dużej Rodziny, którzy zawrą z PKO Bankiem Polskim SA umowę o prowadzenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego PKO Konto za Zero, usług bankowości elektronicznej oraz karty debetowej, pod warunkiem, że przynajmniej jedno dziecko posiada w PKO Banku Polskim SA rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, z zastrzeżeniem pkt I.2; 2) dzieci posiadających Kartę Dużej Rodziny, które zawrą z PKO Bankiem Polskim SA umowę o prowadzenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego PKO Konto Pierwsze, usług bankowości elektronicznej oraz karty debetowej, pod warunkiem, że przynajmniej jeden z rodziców posiada w PKO Banku Polskim SA rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy z zastrzeżeniem pkt I.2. 2. Nie uznaje się, że został spełniony warunek posiadania odpowiednio przez rodzica albo dziecko rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w PKO Banku Polskim SA, jeżeli rachunek bankowy prowadzony jest na podstawie umowy konta Inteligo, Konta Codzienne Adm., Konta Spektrum Adm., Konta Ulubione Adm.. 3. Warunki Cenowe Oferty obowiązują od dnia 01 września 2014 r. do dnia 31 sierpnia 2017 r., dla osób, o których mowa w pkt I.1, które zawrą umowę o prowadzenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w okresie od dnia 01 września 2014 r. do dnia 31 sierpnia 2016 r. 4. Warunki Cenowe Oferty polegają na obniżeniu opłaty miesięcznej za: 1) prowadzenie Rachunku PKO Konto za Zero do 0,00 zł; 2) obsługę karty debetowej wydanej odpowiednio do Rachunku PKO Konto za Zero lub Rachunku PKO Konto Pierwsze do 0,00 zł.

Oddział 1 w Mszczonowie

Bank PKO – Bank Polski

DWORCOWA 1,    b/d MSZCZONÓW,    woj. MAZOWIECKIE

(46) 858 03 51, (46) 858 03 52

Rodzaj zniżki

od: 2014-09-01  do: 2016-08-31

1) rodziców posiadających Kartę Dużej Rodziny, którzy zawrą z PKO Bankiem Polskim SA umowę o prowadzenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego PKO Konto za Zero, usług bankowości elektronicznej oraz karty debetowej, pod warunkiem, że przynajmniej jedno dziecko posiada w PKO Banku Polskim SA rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, z zastrzeżeniem pkt I.2; 2) dzieci posiadających Kartę Dużej Rodziny, które zawrą z PKO Bankiem Polskim SA umowę o prowadzenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego PKO Konto Pierwsze, usług bankowości elektronicznej oraz karty debetowej, pod warunkiem, że przynajmniej jeden z rodziców posiada w PKO Banku Polskim SA rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy z zastrzeżeniem pkt I.2. 2. Nie uznaje się, że został spełniony warunek posiadania odpowiednio przez rodzica albo dziecko rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w PKO Banku Polskim SA, jeżeli rachunek bankowy prowadzony jest na podstawie umowy konta Inteligo, Konta Codzienne Adm., Konta Spektrum Adm., Konta Ulubione Adm.. 3. Warunki Cenowe Oferty obowiązują od dnia 01 września 2014 r. do dnia 31 sierpnia 2017 r., dla osób, o których mowa w pkt I.1, które zawrą umowę o prowadzenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w okresie od dnia 01 września 2014 r. do dnia 31 sierpnia 2016 r. 4. Warunki Cenowe Oferty polegają na obniżeniu opłaty miesięcznej za: 1) prowadzenie Rachunku PKO Konto za Zero do 0,00 zł; 2) obsługę karty debetowej wydanej odpowiednio do Rachunku PKO Konto za Zero lub Rachunku PKO Konto Pierwsze do 0,00 zł.

LOTOS Nr stacji 756 OPTIMA

JODŁOWSKIEGO 78,    96-300 ŻYRARDÓW,    woj. MAZOWIECKIE

519075894

http://www.lotos.pl/

lotos@grupalotos.pl

Rodzaj zniżki

od: 2014-12-01

rabat 5 gr na 1 l paliwa (LOTOS ON, LOTOS LPG, BENZYNA LOTOS); rabat 10 gr na 1 l paliwa (LOTOS DYNAMIC i LOTOS DYNAMIC DIESEL); rabat 20 % na wszystkie produkty gastronomiczne w ofercie Cafe Punkt Lotos oraz 20 % na myjnie samochodowe (rabaty nie łączą się z ofertami promocyjnymi).

LOTOS Nr stacji 235 PREMIUM

CZYSTA 1A,    96-300 ŻYRARDÓW,    woj. MAZOWIECKIE

519075894

http://www.lotos.pl/

lotos@grupalotos.pl

Rodzaj zniżki

od: 2014-12-01

rabat 5 gr na 1 l paliwa (LOTOS ON, LOTOS LPG, BENZYNA LOTOS); rabat 10 gr na 1 l paliwa (LOTOS DYNAMIC i LOTOS DYNAMIC DIESEL); rabat 20 % na wszystkie produkty gastronomiczne w ofercie Cafe Punkt Lotos oraz 20 % na myjnie samochodowe (rabaty nie łączą się z ofertami promocyjnymi).

LOTOS Nr stacji 236 PREMIUM

MICKIEWICZA 13,    96-300 ŻYRARDÓW,    woj. MAZOWIECKIE

519075894

http://www.lotos.pl/

lotos@grupalotos.pl

Rodzaj zniżki

od: 2014-12-01

rabat 5 gr na 1 l paliwa (LOTOS ON, LOTOS LPG, BENZYNA LOTOS); rabat 10 gr na 1 l paliwa (LOTOS DYNAMIC i LOTOS DYNAMIC DIESEL); rabat 20 % na wszystkie produkty gastronomiczne w ofercie Cafe Punkt Lotos oraz 20 % na myjnie samochodowe (rabaty nie łączą się z ofertami promocyjnymi).

Studio Nauczania MathRiders Józefów

OKRZEI 38,    96-300 ŻYRARDÓW,    woj. MAZOWIECKIE

502 329 357

www.mathriders.pl

studio.zyrardow@mathriders.com

Rodzaj zniżki

od: 2014-10-10

100 zł zniżki za roczny kurs nauki matematyki metodą MathRiders w Centrum Nauczania MathRiders dla każdego dziecka z KDR.

AUTO LAND Polska S.A.

ul. Jaktorowska ,    96-300 Żyrardów, miasto,    woj. MAZOWIECKIE

46 855 30 07

www.auto-land.pl

zyrardow@auto-land.pl

Rodzaj zniżki

od: 2015-05-05

Ulga od 3% do 20% na akcesoria samochodowe.

Przewozy Regionalne Sp. z o.o.

cały kraj - wszystkie kasy biletowe

www.przewozyregionalne.pl

zakup pierwszej REGIOkarty rocznej dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny w cenie 140 zł (cena normalna wynosi 175 zł). Posiadacz REGIOkarty może kupić bilet według taryfy RAZEM, co w przypadku nabycia biletu jednorazowego pozwala obniżyć cenę do 30%, a w przypadku biletu miesięcznego zniżka do 15%. Posiadacz REGIOkarty ma możliwość nabywania tańszych biletów na przejazdy na trasach obsługiwanych przez Przewozy Regionalne, Arriva RP, Koleje Dolnośląskie, Koleje Śląskie, Koleje Wielkopolskie

PKP Intercity S.A.

cały kraj - wszystkie kasy biletowe

www.intercity.pl             22 47 45 500 - sekretariat19 75

1) Członkowie rodziny wielodzietnej posiadający Kartę Dużej Rodziny uprawnieni są do ulgi 30%, w klasie dowolnej, na podstawie biletów jednorazowych we wszystkich kategoriach pociągów uruchamianych przez PKP Intercity S.A.

2) Opłaty za bilety uwzględniają upust 30% od cen bazowych wskazanych w Cenniku usług przewozowych Spółki "PKP Intercity".

3) Upust, o którym mowa w pkt 1 ma zastosowanie w komunikacji krajowej w przypadku jednoczesnego przejazdu w tej samej relacji, w tej samej klasie, tym samym pociągiem co najmniej 2 osób posiadających Kartę Dużej Rodziny, również w przypadku gdy posiadacze Karty nie są członkami tej samej rodziny. 4) Od cen biletów z upustem 30% stosowane są ulgi ustawowe (37%, 51%, 78%, 95% lub 100%) - zgodnie z indywidualnymi uprawnieniami posiadacza Karty Dużej Rodziny. Ulgi ustawowe stosuje się na podstawie dokumentów poświadczających uprawnienia do danej ulgi.

5) Na przejazd pociągiem TLK w wagonie WL/Bc uprawnieni zobowiązani są nabyć odpowiedni bilet dodatkowy na miejsce sypialne/do leżenia, na zasadach określonych w Taryfie przewozowej PKP Intercity S.A. (TP-IC), z wyjątkiem dzieci do lat 10, dla których nie żąda się oddzielnego miejsca, uiszczając należność w pełnej wysokości.

6) Rezygnacja z przejazdu części osób podróżujących z wykorzystaniem upustu, o którym mowa w pkt 1 jest dozwolona pod warunkiem, że liczba podróżnych kontynuujących przejazd nie będzie mniejsza niż 2 osoby.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Wszystkie prawa zastrzeżone.